DESIGN FOR BUSINESS. BUILD FOR ENDURANCE.

CZ

Dozorčí radu společnosti Primoco UAV SE rozšířil Josef Rada

Česká společnost Primoco UAV SE, výrobce civilních bezpilotních letounů rozšířila dozorčí radu o brigádního generála (v.v.) Ing. Josefa Radu. Rozhodnutí o rozšíření dozorčí rady bylo učiněno během valné hromady společnosti v jejím sídle dne 8. července 2020 za účasti pozvaných hostů ze státní správy a průmyslu.

Generální ředitel společnosti Ladislav Semetkovský rozšíření dozorčí rady vnímá především jako krok k zajištění těsnější spolupráce se státními úřady: „S panem generálem Radou spolupracujeme delší dobu a jsme velmi rádi, že souhlasil s větším zapojením do chodu naší společnosti. Díky svým odborným kvalitám a manažerským zkušenostem jsme jej požádali o podporu a poradenství při probíhající certifikaci naší společnosti a bezpilotního letounu, a to jak v civilní, tak vojenské oblasti.“    

Brigádní generál (v.v.) Ing. Josef Rada (1957) je původní profesí vojenský stíhací pilot, který létal převážně na letounech MiG-21. Během své kariéry u vojenského letectva prošel různými řídicími pozicemi v rámci Armády ČR i struktur NATO, přičemž vojenskou kariéru zakončil jako zástupce velitele Společného střediska řízení vzdušných operací NATO. V letech 2008 až 2018 řídil jako ředitel Úřad civilního letectví České republiky.

Česká společnost Primoco UAV vyvíjí a vyrábí civilní bezpilotní letoun Primoco UAV model One 150, který je schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, maximální vzletová hmotnost 150 kg, výdrž 15 hodin, dolet 2 000 km, cestovní rychlost 100-150 km/h, užitečný náklad 30 kg a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, při ochraně hranic a pobřeží, monitoringu požárů nebo pátrání a záchraně. Letouny společnosti jsou v provozu na třech kontinentech. Primoco UAV je veřejně obchodovatelná společnost na Burze cenných papírů Praha, trh PX START. Více informací naleznete na webové stránce http://www.primocouav.com.